Turlista dagtid för landsbygden

Måndagar 

 Måndag 1:1 Grän – Årby – Visteby – Ryssbol – Älvgärde – Haga gård 23 januari, 20 februari, 20 mars, 17 april, 15 maj, 12 juni
 Måndag 1:2 Borrlövsta – Erikslund – Hammarlund 23 januari, 20 februari, 20 mars, 17 april, 15 maj, 12 juni
 Måndag 2:1 Västerberga – Tuna bygdegård – Börsta Eriksberg 30 januari, 27 februari, 27 mars, 24 april, 22 maj, 19 juni 
 Måndag 2:2 Helgesta – Holmbro – Skogstibble – Hagby kyrka – Hagby – Skälsta 30 januari, 27 februari, 27 mars, 24 april, 22 maj, 19 juni
 Måndag 3:1 Ströja – Solvalla – Faringe – Bladåker – Ljusmon 9 januari, 6 februari, 6 mars, 3 april, 29 maj, 26 juni
 Måndag 3:2 Asplunda – Övernäs – Högby – Dalby Tuna – Gräna 9 januari, 6 februari, 6 mars, 3 april, 29 maj, 26 juni
 Måndag 4:1 Bodarna – Hässle – Viggeby – Dalby – Näs 16 januari, 13 februari, 13 mars, 8 maj, 5 juni

Tisdagar

 Tisdag 1:1 Edinge – Sunnersbol 24 januari, 21 februari, 21 mars, 18 april, 16 maj, 13 juni
 Tisdag 1:2 Hammarby – Yrestahed – Ängeby 24 januari, 21 februari, 21 mars, 18 april, 16 maj, 13 juni
 Tisdag 2:1 Vikstaby – Risby – Björklinge Långängen 31 januari, 28 februari, 28 mars, 25 april, 23 maj, 20 juni
 Tisdag 2:2 Inninge – Kvarngården – Vässarn – Tuna – Saringe – Onsören 31 januari, 28 februari, 28 mars, 25 april, 23 maj, 20 juni
 Tisdag 3:2 Stora Göken – Paris – Balsbo – Ribbingebäck 10 januari, 7 februari, 7 mars, 4 april, 2 maj, 30 maj, 27 juni
 Tisdag 4:1 Ösby– Marielund – Sämtegen 17 januari, 14 februari, 14 mars, 11 april, 9 maj
 Tisdag 4:2 Henriksberg – Lejsta – Abrahamstorp 17 januari, 14 februari, 14 mars, 11 april, 9 maj

Onsdagar

 Onsdag 1:1 Trumpmyra – Kanikbo – Björknäs 25 januari, 22 februari, 22 mars, 19 april, 17 maj, 14 juni
 Onsdag 1:2 Moga – Källingby – Knutby 25 januari, 22 februari, 22 mars, 19 april, 17 maj, 14 juni
 Onsdag 2:1 Tallkrogen – Fasma – Läby Skoghall – Hägersdal – Nyslätt – Karlsboda –
Björklinge Lund –Svista
1 februari, 1 mars, 29 mars, 26 april, 24 maj, 21 juni
 Onsdag 2:2 Fiby – Holmsta – Börje Ängeby 1 februari, 1 mars, 29 mars, 26 april, 24 maj, 21 juni
 Onsdag 3:1 Enebyborg – Västeråker – Häljebolsta 11 januari, 8 februari, 8 mars, 5 april, 3 maj, 31 maj, 28 juni
 Onsdag 4:1 Järsta – Onslund – Travarhagen – Brogård – Gödåker – Viksta 18 januari, 15 februari, 15 mars, 12 april, 10 maj, 7 juni
 Onsdag 4:2 Börje Broby – Björkby – Ekedalen – Piparrönningen – Larsbo – Simonsbo – Oxsätra 18 januari, 15 februari, 15 mars, 12 april, 10 maj, 7 juni

Torsdagar

 Torsdag 1:1 Broholm – Kättslinge – Stora Nyåker 26 januari, 23 februari, 23 mars, 20 april, 15 juni
 Torsdag 1:2 Forsby – Långåker – Mickelsbo – Askarbäck – Åkerlänna 26 januari, 23 februari, 23 mars, 20 april, 15 juni
 Torsdag 2:1 Blomsberg – Yresta – Åby torp – Kölinge 2 februari, 2 mars, 30 mars, 27 april, 25 maj, 22 juni
 Torsdag 2:2 Alsta – Börje – Gäsmesta 2 februari, 2 mars, 30 mars, 27 april, 25 maj, 22 juni
 Torsdag 3:1 Sällinge – Hallkved – Källtorp – Länna gård 12 januari, 9 februari, 9 mars, 6 april, 4 maj, 1 juni, 29 juni
 Torsdag 4:1 Fjuckby – Högsta – Skuttunge – Gunnarsgärde 19 januari, 16 februari, 16 mars, 13 april, 11 maj, 8 juni
 Torsdag 4:2 Vallby – Skölsta –Svia – Halmby 19 januari, 16 februari, 16 mars, 13 april, 11 maj, 8 juni

Språk